معرفی وبلاگ
بسم الله رحمن الرحیم هست کلید در گنج حکیم
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 21772
تعداد نوشته ها : 15
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي

قسمت اول

اشاره

دکتر محمدعلی ابوترابی متخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم‌ پزشکی اصفهان در سال 1310 در شهر نجف‌آباد در خانواده‌ای فقیر متولد شد. محمدعلی هم کار می‌کرد و هم تحصیل. آن زمان پزشک در کشور بسیار کم بود و آن‌هایی که در شهرهای کوچک به طبابت می‌پرداختند اکثراً هندی و پاکستانی بودند. بعد از پایان تحصیلات بیمارستان‌های بزرگی در تهران،‌ اصفهان و مشهد به محمدعلی پیشنهاد کار دادند، اما او نپذیرفت و به نجف‌آباد و همان محله‌ای که در آن متولد شده بود برگشت و علاوه بر کار در بیمارستان و مطب خصوصی‌اش اتاقی را سر منزل برای معاینه بیماران مهیا و اعلام کرد در تمام طول شبانه‌روز مردم می‌توانند به او مراجعه کنند.

دکتر محمدعلی ابوترابی معتقد است پزشکی یک شغل است نه مقام. پزشک باید به دنبال بیمار باشد نه بیمار به دنبال پزشک. پزشکان به دلیل قسم‌نامه پزشکی که یاد کرده‌اند،‌ باید در هر شرایطی پذیرای بیمار باشند و حق تعیین وقت و مکانی خاص برای این کار را ندارند.

دکتر ابوترابی هشت سال دفاع‌مقدس را در جبهه‌ها و در حساس‌ترین پست‌های اورژانس خط‌مقدم خدمت کرد و جان صدها رزمنده مجروح و زخم‌خورده را از درد و رنج بی‌نهایت رهانید. در عملیات رمضان تنها پسرش مجید به شهادت رسید، اما هنوز چهلم مجید نرسیده بود که دکتر دوباره به جبهه برگشت. او سرپرستی سخت‌ترین پست‌های امداد و نجات را حتی در خط‌مقدم به عهده می‌گرفت تا در شب‌های عملیات، رزمندگان مجبور نباشند مجروحان را مسافت زیادی تا اورژانس حمل کنند.


دسته ها : شهید
شنبه 1389/6/27
X